Dlaczego boli mnie gardło po zapaleniu zatok?

Ból gardła przy zapaleniu zatok Dzień dobry, przez miesiąc odczuwałam silny ból gardła i kości policzkowych twarzy. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Clatrę oraz krople do nosa. Po tygodniu stosowania, bez poprawy, udałam się do laryngologa, który zdiagnozował u mnie zapalenie zatok, gardła i krtani oraz przepisał tygodniową kurację antybiotykiem (Augmentin). Skończyłam antybiotyk i o ile bóle głowy i kości policzkowych są dużo mniej intensywne, o tyle ból gardła nie ustąpił w ogóle. Jak długo po zakończeniu antybiotykoterapii ma prawo boleć gardło w takim przypadku? Czy mogę czymś wspomagać jego regenerację? Czy konieczna jest kolejna wizyta u specjalisty? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Antybiotykoterapię jako leczenie niebezpieczna dla zdrowia i życia stosujemy wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Posiewy wymazów z gardła antybiogramy OB CRP morfologia krwi z rozmazem itd. Ja tak leczę antybiotykiem w razie potrzeby.