Dlaczego jedno jądro jest powiększone?

Witam niedawno temu zauważyłem że moje prawe jądro jest sporo większe od lewego i podczas stania zwisa niżej jakieś 1.5cm a podczas trzymania penisa z 2-3cm. Więc postanowiłem udać się do radiloga na usg jąder i następujące badanie opisał mi w ten sposób: Jądro prawe wielkości 40/22mm, lewe 35/13mm. Miąższ jąder mormoechogeniczny, jednorodny bez zmian ogniskowych. Najądrza prawidłowe. Przepływy w tętnicach jądrowych i w miąższu jąder symetryczne o prawidłowym spektrum. Nie stwierdza się zwiększonej ilości płynu w osłonkach jąder. Ale na zdjęciu usg jest jedna kropka o wielkości około 2mm czy może to być naczynie krwionośne czy może być guz? Raczej lekarz by to opisał. Dodatkowo podczas jazdy rowerem prawe jądro mi przeszkadza i daje dyskomfort jakiego wcześniej nie miałem. Z tego opisu wynika że wszystko jest ok nie mam czym się martwić?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 8 miesięcy temu

Z tego co pan napisał opis USG jest prawidłowy. Jesteśmy prawie wszyscy niesymetryczni. To że jedno jądro jest większe od drugiego albo, że znajduje się niżej występuje bardzo czysto u wielu mężczyzn.

Osobną sprawą jest dyskomfort związany z jazdą na rowerze. Kolarze wyczynowi (codzienne intensywne kilkugodzinne treningi na rowerze) często mają przewlekłe bóle jąder. Spowodowane to może być niedobranym siodełkiem (ucisk na tętnice zaopatrujące worek mosznowy - niedokrwienie). Dlatego warto pomyśleć o dobrym siodełku.

Pozdrawiam

Lekarz androlog, ginekolog

Robert Kulik

Wazektomia ZdrOva Warszawa-Katowice

https://wazektomia.warszawa.pl

https://wazektomia.katowice.pl