Dlaczego język jest biały u nasady?

Witam. Od jakiegos czasu mam problem z językiem. U jego nasady zrobił mi się biały i cały czas czuje jakby mi cos przeszkadzało jak dotykam językiem podniebienia. Byłam z tym u lekarza, stosowałam pędzlowanie nystatyną. Teraz jestem w ciąży, są to początki i w związku z tym stosowałam różne płukanki typu: dentosept, szałwia ale to cały czas jest. Kupiłam także specjalną szczoteczke do mycia języka, ale to jest tak głęboko, że nie mogę wcale dostać, bo jest odruch wymiotny. Przy tym mam nie przyjemny posmak w buzi. Proszę o jakie kolwiek rady. Pozdrawiam

Opanuj się i nie rób żadnych zabiegów i nie bierz żadnych leków. w ciąży tak czasami bywa. nie szukaj zbawców. Po porodzie wszystko sie uspokoi.