Dlaczego małe dziecko niespokojnie śpi?

10miesieczne niemowle, niespokojny sen. Witam, Nasz synek od poczatku nie byl spiochem. Nigdy nie przespal ciagiem wiecej niz 4g. Przewaznie budzil sie co 2-3h dzienne drzemki najczesciej trwaja 30-40min. Spi sam u siebie w pokoju od 2msc zycia. Aktualnie ma 10miesiecy spi dwa razy w dzien 30-60min przewaznie jest to 40minut. Ale chodzi głównie o noc do 9 miesiaca zasypial sam odlozony do lozka. Budzil sie co 3h ale zasypial spowrotem po 5min (przytulenie, cycus, herbata). Od 9miesiaca kiedy nauczyl sie wstawac w lozku jest kozmar, budzil sie co 2h i nie spal np godzine w nocy ciagle wstajac. Myslalam ze to taki etqp ze odkryl nowa jakze wazna umiejetnosc i przejdzie. Nie przeszlo po 2tygodniach (niestety zaczęliśmy smy go lulac i czasem brac do lozka zeby tylko sie przespac) maly dawal nam w kosc wiec zaczelismy stosowac metode 3-5-7 (wytrzymalismy 2,5dnia, zaczelo sie robic jeszcze gorzej budzil sie co 30min i krzyczal, nie na moje nerwy pozatym widzialam znaczne pogirszenie zamiast poprawy) po jej zakonczeniu bylo tak jak przed. Aktualnie od tygodnia mamy wrazenie ze idzie gorna jedynka (ma juz5zebow) i nie moze wyjsc. Dziecko w dzien spokojne, towarzskie, samo potrafi sie bawic nawet godzine, nie marudzi. Idzie spac o 20po kapieli zasypia bez problemu. Do godziny 23 budzi sie srednio 2-5razy z placzem. W nocy co godzine i ciezko mu spowrotem zasnac. W lozku u nas nawet ma problem zeby spac. Ibuprofen, paracetamol, dentinox, viburkol, melisa NIC nie pomaga. Wiec nie wiem czy to kwestia zeba czy cos innego. Lekarza mamy za tydzien, nie wiem co juz mam robic. Jadlospis:7piers, 10kaszka na mm, 13piers,15.30obiad, 18kaszka na mm, 20piers (w nocu od 1-3razy piers na uspokojenie) drzemki miedzy 10. 30-11.30 i 14a15.30. Prosze o jakas porade co robimy zle czy moze dziecko jest na cos chore?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do pediatry po dbaniu będzie można coś więcej powiedzieć