Dlaczego mam ten ból po ropniu piersi?
Witam. Miałam ropień piersi opatrunku już nie zmieniam prawie rok, po zabiegu skóra się zrosła ale jest duża blizna. Zaczęłam odczuwać kucie, ból w miejscu gdzie jest blizna, dotykając piers w okół blizny nie odczuwam żadnych znam. Co może być spowodowane ze akurat tam ból się pojawił? Proszę podpowiedzieć mi gdzie mogę się udać, do jakiego specjalisty żeby zrobić usg piersi?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
http://lenartowiczclinic.pl