Dlaczego mój stolec jest żółtawy?

Dzień dobry mam pytanie od 2-3 dni mam dziwie dolegliwosci mianowicie dwa dni miałam biegunkę teraz jest już lepiej ale kał jest koloru żółtawego/ jasny brąz. Dziś po obiedzie w kale były resztki pokarmu w tym małe pestki pomidora i małe kawałki makaronu. Wyprożniam się 2 razy dziennie ale No odrazu po śniadaniu muszę iść do łazienki. Przez te dwa dni czuje przelewanie w brzuchu. I takie jakby drżenie. Mam pytanie czy te dolegliwosci mogą być przez stes? Przez 2 lata miałam dużo stesu przez co wpadłam w (nerwice) chodziłam z lekarza do lekarza, mimo dobrych wyników w tym krwi ( na tarczyce) nadal sobie wmawiałam ze coś mi jest. Ostatni tydzień tez mi towarzyszył stres i odrazu po pierwszych dolegliwościach w tym biegunka wmawiam sobie ze coś mi jest, coś jest nie tak i odrazu się denerwuje. Pytanie moje jest takie czy te spolegliwości typu żółtawy/ jasno brązowy kal i te niestrawione resztki pokarmu a przed tem biegu ka może być przez stres? Przed tym stresem wszystko było dobrze. Proszę o odpowiedź. Dziękuje

Lek. Bartosz Szarawarski

Bardziej prawdopodobna jest infekcja przewodu pokarmowego, najczęściej wirusowa, co wiąże się z czasowym upośledzeniem trawienia i wchłaniania. Przewlekły stres może powodować zaburzenia czynnościowe również objawiające się zaburzeniami wypróżniania, dolegliwoąciami bólowymi, przelewaniami czy uczuciem pełności. Proszę przez kilka dni stosować dietę lekkostrawną , probiityk z Lactobacillus GG.