Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje kolano puchnie?

Uraz z 2 czerwca 2020 podczas kucania,gwałtownie się podniosłam i obróciłam a noga została w miejscu....MR kolana lewego z dnia 2 lipca 2020...Nieznaczne naciągnięcie MCL z zachowaniem ciągłości więzadła i ACL tak samo...nieznaczne naciągnięcie korzenia tylnego MM z nieznacznym stłuczeniem rogu tylnego tej łąkotki bez pęknięć...umiarkowanego stopnia najpewniej zwyrodnieniowa chondropatia przyśrodkowej powierzchni stawowej bruzdy międzykłykciowej kości udowej z niejednorodnością sygnału chrząstki... po 2 miesiącach ciężkiej rehabilitacji było ok i we wrześniu wróciłam do pracy....w grudniu 2020 noga zaczęła znów puchnąć od uda aż do kostki a ból niesamowity...ciągłe rwanie w kolanie...28 stycznia 2021 podczas obrotu zaś coś strzeliło w kolanie , ból i z powrotem to samo...opuchlizna ,rwanie, ból....po wizycie u lekarza orteza na 6 tyg. do 18 marca....niby zerwane bądź naderwane więzadło poboczne...ale żadnych badań typu usg nie było...po tygodniu wróciłam do pracy...Z ortezą...noga boli jak diabli i jeszcze ta ogromna opuchlizna!!! Już nie wiem co mam robić!!! Mam 35 lat a czuje się jak staruszka...Może tu ktoś mi doradzi co dalej....dlaczego tak strasznie puchnie i boli mnie to kolano ...czy to przez orteze???Może powinnam znowu zrobić rezonans magnetyczny kolana...lub usg....proszę o pomoc!!!
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

prawdopodobnie teraz doszło do całkowitego zerwania więzadła krzyżowego przedniego, które za pierwszym razem tylko się naderwało. zapewne będzie do operacji

Kierownik oddziału urazowo-ortopedycznego w szpitalu w Przeworsku.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy