Dlaczego moje palce u stóp są drętwe?

Mam wielki problem ze swoimi stopami. Nie mam czucia w palcami połowie stopy. Mam drętwe palce aż do polowy stóp. Często występuje silne pieczenie lub zimne palce ,które nie można rozgrzać. Nie zauważyłem opuchlizny ani żadnych zasinień. Najbardziej bóle nasilają się w czasie odpoczynku i snu. Dziękuję.

Dzień dobry,

Pański problem może mieć wiele różnych przyczyn, biorąc jednak pod uwagę Pana wiek i nasilenie objawów w nocy myślę, że najbardziej prawdopodobną diagnozą jest początkowa faza niedokrwienia kończyn dolnych. Wymaga Pan konsultacji z chirurgiem naczyniowym.

Proszę pamiętać, że niektóre leki (np. beta blokery) mogą powodować takie objawy - warto wspomnieć lekarzowi pierwszego kontaktu o swoich dolegliwościach, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia.