Dlaczego nagle zaczęło boleć mnie serce?

Ogólnie moje życie jest pełne napięć, ale obecnie nie pracuję gdyż jestem na macierzyńskim. Ostatnio zjadłam coś nie zbyt zdrowego i bolał mnie brzuch podobnie jak przy rozwolnieniu, jednak go nie miałam. Po dwóch dniach przestał, ale teraz zaczęło boleć mnie serce. Cały dzień (z przerwami) promieniowało pod lewą piersią, aż mi się ciężko oddychało. Czy mam iść do lekarza?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wyjaśnienie przyczyny bólu w klatce piersiowej jest możliwe jedynie na podstawie osobistego badania lekarskiego i ewentualnych badań dodatkowych, np. EKG. Bóle w klatce mogą być spowodowane chorobami układu sercowo-naczyniowego, płuc i opłucnej, przełyku oraz ścian klatki piersiowej.

Ból o charakterze kłującym, opasującym, nasilający się przy głębszym wdechu i ruchach klatką piersiową może być spowodowany neuralgią międzyżebrową. Tego typu dolegliwości dość często występują u młodych osób, mogą mieć związek ze stresem i aktywnością fizyczną (dźwiganie). Dolegliwości mijają samoistnie, zaleca się wypoczynek, poprawę mogą przynieść maści przeciwbólowe.

Z pozdrowieniami