Dlaczego nie czuję języka po usunięciu migdałków?

Ponad miesiąc temu miałam usuwane migdałki. Do dzisiaj mój język i dziąsło po prawej stronie są znieczulone. Wprawdzie z językiem jest nieco lepiej, zaczynam odczuwać ból, kiedy przypadkowo go ugryzę, jednakże dalej jest to niepokojące. Lekarz (otolaryngolog przeprowadzający zabieg) mówi, iż jest to spowodowane mocnym naciskiem narzędzi przy operacji, które trzymały moje usta otwarte. Dodam, iż zabieg był przeprowadzany w pełnej narkozie. Wiem również, że miałam zakładane szwy. Po konsultacji z innym laryngologiem dowiedziałam się, że po prawej stronie utworzyły się zrosty. Widać gołym okiem, że prawa strona jest "mniejsza", może spuchnięta? Nie wiem... Do jakiego lekarza udać się po dalszą pomoc? Mam mieszane uczucia, a laryngolodzy jedyne co mówią, to że jest to "niepokojące" i że mam czekać.

Proszę nie szukać innych laryngologów poza operatorem bo jak widać każdy z nich będzie się wymądrzał i popisywał elokwencją. Chociaż większość z nich mogła nie mieć nawet noża w ręce i nigdy nie usuwali migdałków podniebiennych. Wbrew pozorom, zabieg ten jest ciężką operacją dla nas chirurgów głowy i szyi i dla pacjentów. W połowie takich operacji występuje obfite krwawienie i dla zatrzymania tego krwawienia zakładamy szwy na krwawiące naczynia tętnicze. Często naczynia takie zamykamy koagulacją bipolarną czyli elektryczną a wszystko po to żeby pacjent przeżył operację i zdrowy wrócił do domu. Zabiegi takie pozostawiają często blizny w polu operacyjnym i dysfunkcja tych okolic może trwać niejednokrotnie kilka miesięcy. Nie załamuj się i nie szukaj " pocieszycieli i cudotwórców" Bądź w kontakcie z operatorem. Czas goi wszelkie rany. Pozdrawiam.