Dlaczego nie mogę zajść w ciążę w wieku 26 lat?

Witam. Mam 26lat i obecnie, od 7 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Lekarz zlecił badanie usg dopochwowe. Czy mógłabym prosić o zinterpretowanie wyniku? "trzon macicy w przodozgięciu wielkości 38mm x 34 mm x 49mm. Endometrium grubości 3mm. Jajnik prawy 31mm x 19mm. Jajnik lewy 29mm x 21mm. W zatoce Douglasa niewielka ilość wolnego płynu." Badanie było robione w 8 dniu cyklu, cykle mam 24-26dniowe. Miesiączki trwają bardzo krótko, bo max 2 dni, bardzo skąpe. Byłam dzisiaj u lekarza, ale nawet nie spojrzał na wyniki i powiedział, że jak minie rok starań to zaczniemy badania. Bardzo niepokoi mnie grubość endometrium.

Grubość endometrium jest prawidłowa i nie ma powodu do niepokoju. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa prowadzącego.