Dlaczego oko łzawi po usunięciu ciała obcego?

Witam. Mialem wczoraj wyciagne cialo obce z oka a mianowicie byl to kawalek foli, mam jakis antybiotyk, i problem jest taki ze oko jest cale zaczerwienione, lzawi oraz widze na nie za mgla czy to jakos samo minie jak to po ilu dniach.Czy musze zglosic sie do okulisty?

Witam. Jeżeli antybiotyk ma Pan od okulisty i wyciągał folie okulista to oko wyzdrowieje do 3 dni. Natomiast jeżeli leczy Pana kolega z pracy to ma Pan uszkodzona rogowkę oka i dlatego oko lzawo oraz zapalenie przedniego odcinka oka dlatego jest czerwone. Wymaga okulisty. .ymaga opatrunku.leki co 2 godziny. Proszę zwrócić uwagę na szerokość źrenicy chorego oka czy nie jest mniejsza niż w drugim. I czy ma Pan swiatlowstret. Pozdrawiam serdecznie