Dlaczego pojawia się uczulenie po jedzeniu - jak je leczyć?

Witam! Mieszkam w Palestynie. Od 6 m-cy moja córka (17lat) ma uczulenie. Zaczęło się wszystko od czekolady, po paru godz. wyskoczyło jej uczulenie i napuchło w różnych miejscach ciała przestała jeść czekoladę, ponieważ powtórzyła się historia po ponownym zjedzeniu czekolady. Następne były truskawki, tylko że już nie po paru godz., a dopiero na drugi dzień rano obudziła się z uczuleniem i obrzękiem, również przestała je jeść. Obecnie nie jestem pewna, możliwe że migdały? Nie wiem co robić, za każdym razem rano jak wstaję, ma plamy czerwone na ciele, bąble do tego swędzi, co robić? To jest jej pierwszy taki przypadek, wcześniej nigdy czegoś podobnego nie miała. Pragnę zaznaczyć, że od małego dziecka nie spożywa żadnych mlecznych produktów, jedynie zje jajko i jeden gatunek sera zółtego, nic poza tym. Pozdrawiam serdecznie! Czekam na jakąkolwiek pomoc z Państwa strony. Pozdrawiam, Marzena

ponad rok temu

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Najbardziej prawdopodobna wydaje się alergia - truskawki, czekolada, orzechy to jedne z najczęstszym alergenów. Wskazana jest dalsza diagnostyka i wykonanie testów alergicznych. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej alergologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego. Zmian proszę nie drażnić i nie drapać.
Pozdrawiam