Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego wkładka domaciczna Mirena jest zalecana głównie kobietom posiadającym już dzieci?

Witam. Dlaczego wkładka domaciczna Mirena jest zalecana głównie kobietom posiadającym już dzieci? Czy ja, jako nieródka, mogę liczyć na wysoką skuteczność antykoncepcyjną tej metody? Dlaczego nie jest ona polecana nieródkom? Pozdrawiam, O.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

1. Mirenę można stosować u nieródek.
2. Ponieważ nieródki mają mniejszą macicę, u niektórych z nich Mirena może być po prostu "za duża". Ponadto, zwykle nieródka planuje posiadanie potomstwa, a Mirena staje się drogą motedą jeśli jest stosowana krócej niż 5 lat.
3. Specjalnie dla nieródek producent Mireny wyprodukował jej "młodszą siostrę" - wkładkę Jaydess. Jest mniejsza, mniejszy jest aplikator, wystarcza na krócej, ma niższy poziom leku.

0

Pytanie do lekarza ginekologa, nie do seksuologa-psychiatry.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
Lek. Piotr Wajda Ginekolog, Krosno
87 poziom zaufania

Zgadzam się z dr Pietrasem Mirene można z powodzeniem stosować u nieródek mam kilkanaście nieródek z założoną mireną i nie ma problemu. Jaydess jest rzeczywiście mniejsza ale działa 3 lata a cena jest taka sama jak mireny która działa 5 lat.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy