Dlaczego włosy siwieją?

W wakacje skończyłam 18 lat i już wtedy będąc u fryzjera zwrócono mi uwagę że mam bardzo dużo siwych włosów. Minęło ponad pół roku a ja wciąż znajdę ich coraz więcej. Robiłam badania i wszystko w porządku, brak jakichkolwiek niedoborów. W czym może tkwić problem ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Siwienie włosów rozpoczyna się ~20 r.ż. i jest naturalnym procesem. Znajdowanie pojedynczych siwych włosów jest normalne. Najbardziej jest to widoczne, gdy ma się naturalnie ciemne włosy. Trzeba się niestety z tym pogodzić lub zacząć się farbować.