Grzybica pochwy - domowe sposoby leczenia

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać o domowe sposoby na grzybicę pochwy. Czy to prawda, że istnieje całkiem sporo domowych sposobów na leczenie grzybicy pochwy? Słyszałam o tym dosyć dużo i z tego, co czytałam w internecie, przynosi to całkiem dobre rezultaty. Czy wśród domowych sposobów na grzybicę pochwy można wymienić kefir? Słyszałam też coś o czosnku, chociaż tutaj już trudniej mi to sobie wyobrazić czy na pewno jest to skuteczny sposób... Czy faktycznie te domowe sposoby na grzybicę pochwy działają czy może jednak nie warto tego próbować? I co najważniejsze - czy domowe sposoby na grzybicę pochwy są bezpieczne czy istnieje ryzyko, że zamiast sobie pomóc to doprowadzi się do jeszcze większego rozwoju choroby? Zawsze bardzo entuzjastycznie podchodzę do tego typu domowego leczenia, ale wolę jednak dopytać i upewnić się czy stosowanie konkretnych rzeczy jest bezpieczne. Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Witam serdecznie.

Zdecydowanie odradzam leczenie grzybicy domowymi sposobami, nalepiej udać się do lekarza ginekologa i potwierdzić rozpoznanie.
Jeżeli będzie taka potrzeba, to lekarz włączy odpowiednie leczenie.
Kefir jest jak najbardziej wskazany, ale spożywany doustnie, pomaga bowiem odbudować prawidłową florę bakteryjną organizmu. Czosnek poprawia odporność. 

Pozdrawiam.
 

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy