Dość liczne, drobne ogniska rozrzedzenia struktury kostnej

Witam! W tomografii głowy mojej mamy pisze ,ze w kościach czaszki-w obrebie śródkościa widoczne sa dość liczne,drobne ogniska rozrzedzenia struktury kostnej o przekroju do ok 6-7 mm-plasmocytoma?,wtórne ogniska npl?Co to znaczy?Mama ma ostoporozę,na tomograf została skierowana ze wzgl na bóe i zawroty głowy i ubytki w polu widzenia.Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obraz tomografii, zgodnie z opisem, może wskazywać na ogniska szpiczaka mnogiego lub wtórne ogniska procesu nowotworowego. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka w celu postawienia konkretnej diagnozy!