Drobna osteofitoza kostna

Drobna osteofitoza kostna. Chrząstka szklista na kłykciach k. udowej z cechami chondromalacji 2 stopnia. Proszę o porade co z tym dalej robic jak leczyć?

Powyższy opis wskazuje na początkowe zmiany zwyrodnieniowe, których leczenie jest trudne i mało efektywne, ale to nie znaczy, że nic nie można pomóc. Stosować można niesterydowe leki p/zap., fizykoterapię, gimnastykę leczniczą, leki dostawowe. Wszystko zależy od stanu chorego, a to można ustalić na wizycie u ortopedy…