Druzy nerwów wzrokowych i ubytki w polu widzenia

Witam. Mam druzy nerwów wzrokowych i ubytki w polu widzenia, ciśnienie w oczach niskie, dobre OCT wskazuje na pocienienie nerwów wzrokowych. Czy istnieje jakieś badanie pomagające stwierdzić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy czy jaskra (niskociśnieniowa) czy druzy uciskające nerwy wzrokowe. Okulistka sugeruje krople obniżające i tak już niskie ciśnienie. Czy konserwanty z kropli mogą odkładać się w druzach powodując ich powiększenie i jeszcze większy nacisk na nerwy?

Druz tarcz n. II nie leczy się.Jeżeli ma Pani jaskrę JNC to wcześnie pojawia się ubytek w polu widzenia. Istotne jest czy ma Pani jaskrę, i ile tych włokien jest. Konserwant z kropli nie tworzy druz, tylko uszkadza komórki powierzchni oka. Wywiad :czy ktoś miał jaskrę w rodzinie i obserwacja powinna wystarczyć, chyba że wyniki OCT.. GDxVcc ,pole widzenia są typowo jaskrowe.Wtedy leczymy..Pozdrawiam