Dysfunkcja stawu skrioniowo-żuchwowego

Witam, mam dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, noszę szynę retencyjną od 6msc, za niedługo będę mieć zakładany aparat na górę, za poł rok na dół. Po wizycie kontrolnej Pani stwierdziła ze trzeba usunąc każdą ósemką(nie są one wyrżnięte,są schowane),kazda co miesiac i juz po aparacie górnym, czy jest to potrzebne? Chirurg twarzowo -szczękowy usuwa?, jakie jest znieczulenie, bo jestem słaba na ból. Dziękuję

Jeśli jest taka potrzeba wg opinii specjalistów , tzn. , że trzeba to zrobić!!! Szczegóły techniczne proszę omówić z przyszłym operatorem!!! zż

Jeżeli Pani ortodonta tak zadecydował to należy stosować się do jego zaleceń. Zęby usuwa chirurg stomatologiczny w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny. Dolegliwości po zabiegu zależą od jego przebiegu i użytej metody ( uwarunkowanej anatomią zębów ). Należy stosować się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg.