Dyskomfort w cewce moczowej

Moja mama ma 66 lat I od dluzszego czasu nazeka na dyskomfort w cewce moczowej.Ma uczucie parcia, ciagniecia na nia. Nie ma bolu wucieku.Byla na wizycie u ginekologa, badania USG nie wykazaly jakichkolwiek nieprawidlowosci.istotna informacja wydaje mi sie to ze czesto oddaje mocz, nawet w nocy a niewygodne uczucie pojawia sie zwlaszcza po dluzszym spacerze. oprocz tego mama ma przepukline pepkowa I to dosc zaawansowana, zastanawiam sie czy to jakos nie wplywa na uczucie parcia na cewke moczowa.

objawy, które Pani podaje są związane z przewlekłym stanem zapalnym śluzówki pęcherza wynikającym z atrofii tejże śluzówki. W przypadku Pani mamy należy włączyć miejscowe leczenie estrogenami, które powinny zlikwidować te objawy dysuretyczne np. ovestin globulki, vagifem tabletki dopochwowe.

Przepuklina pępkowa na pewno nie ma wpływu na stan układu moczowego i dolegliwości jakie Pani przedstawia u mamy. Na pewno w tej sprawie trzeba skonsultować się bezpośrednio z urologiem. Taki stan może świadczyć o jakimś przewlekłym stanie zapalnym dróg moczowych, może zaburzeń w funkcjonowaniu aparatu mięśniowego pęcherza moczowego, cewki moczowej. Zapewne będą konieczne odpowiednie badania, aby wyjaśnić te dolegliwości np. USG dróg moczowych, fluometria (badanie strumienia moczu). Radziłbym na wstępie wykonać badanie ogólne moczu.