Dysplasia minoris gradus

co oznacza wynik badania histopatologicznego jelita grubego: - adenoma tubulare. Dysplasia minoris gradus. Excisio completa. - Polypus hyperplasticus. Excisia complrta.- Błona śluzowa jelita grubego - nieco zaburzony układ krypty z odsunięciem ich dna od blaszki mięśniowej. Pojedyncze grudki chłonne.- Błona śluzowa jelita krętego z grudkami chłonnymi.- Obraz może odpowiadać NCHZJ - prawdopodobnie colitis ulcerosa chronica - zmiany nieaktywne
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: gruczolak cewkowy. Dysplazja stopnia małego. Wycięto w całości. Polip hiperplastyczny. Usunięto w całości. Obraz jelita grubego wskazuje na nieswoiste choroby zapalne jelit, a konkretniej wrzodziejące zapalenie jelita grubego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą gastroenterologiem.