Wyniki badania krwi

Dzień dobry!

Poniżej prezentuje wyniki moich badań. Wg norm, które miałam podane, hemoglobinę i hematokryt mam za niski. OB i neutrifile% mam za wysokie. Badania robiłam w 2 dc. Zastanawiam się także nad wynikiem estradiolu. Chciałam się zapytać o to, czy jest czym się martwić, może powinnam coś powtórzyć? Co zrobić, aby wyniki były w normie.

Morfologia krwi: Leukocyty 7,9 tys/µl; Erytrocyty 4,1 mln/µl; Hemoglobina 11,8 g/dl; Hematokryt 36 %; MCV 87 fl; MCH 29 pg; MCHC 33,1 g/dl; Płytki krwi 268 tys/µl; Limfocyty % 23 %; Inne (Eo, Bazo, Mono) % 6 %; Neutrofile % 72 %; Limfocyty # 1,8 tys/µl; Inne (Eo, Bazo, Mono) # 0,4 tys/µl; Neutrofile # 5,7 tys/µl; RDW-CV 13 %; PDW 11 fl; MPV 9,9 fl; P-LCR 25 %; OB 20 mm/h; Cholesterol całkowity 146,3 mg/dl; ALT 12 U/l; AST 15 U/l; Kreatynina Kreatynina 0,68 mg/dl; eGFR >90 ml/min/1,73m2; Glukoza 82 mg/dl; Trójglicerydy 44 mg/dl; TSH 1,07 µIU/ml; FSH 4,58 mIU/ml; LH 5,46 mIU/ml; Estradiol 16,1 pg/ml; Prolaktyna 15,43 ng/ml; Testosteron wolny 2,13 pg/ml.

Witam! OB jest przyspieszone, co może świadczyć o stanie zapalnym, nawet przewlekłym - to jednak wyjaśnić można po przeprowadzeniu wywiadu i badania i lekarskiego ew. badań dodatkowych. Mimo podwyższenia odsetka neutrofili ich wartość bezwzględna jest prawidłowa - a to ten parametr przedstawia ich rzeczywisty poziom. Hemoglobina jest nieznacznie obniżona, co swiadczy o niedokrwistości - warto zastanowić się nad przyczyną, dlatego doradzam wizytę u lekarza rodzinnego. Stężenie estradiolu jest rzeczywiście poniżej normy - wskazana konsultacja ginekologiczna. Pozostałe hormony mają prawidłowe stężenia - jeśli oznaczono je w 2 dniu cyklu. Pozdrawiam