Ecchymoses recentes dispersae

Moj wynik badania histopatologicznego: 1. Gastritis chronica(+) non activa, atrophica(+). Ecchymoses recentes dispersae. Examinatio materiae totae - II fragm in seriae. 2. Gastritis chronica(++) non activa sine metaplasia intestinalis. Ecchymoses recentes dispersae. Examinatio materiae totae - II fragm in seriae.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: 1. Przewlekłe, nieaktywne, zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Rozproszone świeże wybroczyny. Materiał zbadano w całości - II fragment w seriach. 2. Nieaktywne zapalenie błony śluzowej żołądka bez metaplazji jelitowej. Rozproszone świeże wybroczyny. Materiał zbadano w całości - II fragment w seriach.