Ektopia gruczołowa a nadżerka

Witam, mam 21 lat i 22.04.2015 miałam wykonywany zabieg krioterapii. Niestety nie potrafię powiedzieć czy była to nadżerka czy ektopia gruczołowa, ponieważ nie miałam wykonanego badania kolposkopowego. Czy jeśli była to jednak ektopia a została wykonana krioterapia to czy mogę się spodziewać jakichś negatywnych skutków tego zabiegu (ponieważ został on wykonany niepotrzebnie)? Czy można jeszcze jakoś sprawdzić jakiego rodzaju była to zmiana (ektopia czy nadżerka)?

Obawiam się, że cały czas mówi Pani o tym samym ponieważ w języku potocznym na ektopię gruczołową mówi się nieprawidłowo nadżerka. Oczywiście po zabiegu krio nie ma możliwości sprawdzenia jaką zmianę miała Pani na szyjce (brak materiału do badania hist-pat). Pozdrawiam.