Funiculitis, chorioamnionitis et placentitis acuta

Proszę o interpretację wyniku badnia histopatologicznego. Funiculitis, chorioamnionitis et placentitis acuta. Structura histologica funiculi umbilicalis normalis est.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na ostry stan zapalny w obrębie łożyska, pępowiny oraz błon płodowych. Pępowina w badaniu histopatologiczny prawidłowa.