Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastroskopia i wyniki badania histopatologicznego wycinków

Witam. Ostatnio lekarz w związku z problemami jelitowymi zlecił gastroskopię (kolonoskopia 2 lata temu nic nie wykazała). W badaniu nic nie wyszło, ale pobrano mi 4 wycinki do badania histopatologicznego. Proszę o pomoc w ich rozwikłaniu. "Błona śluzowa dwunastnicy o prawidłowo ukształtowanych kosmkach z niewielkim przewlekłym odczynem zapalnym na blaszce właściwej i liczbą limfocytów śródnabłonkowych podwyższoną ogniskowo do ponad 30/100 enterocytów (Marsh 1)." Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Wynik ten oznacza, że w wycinkach z Pana dwunastnicy jest więcej niż normalnie komórek czynnych immunologcznie-limfocytów. Nie stwierdzono natomiast zmian potrzebnych do rozpoznania choroby trzewnej, celiakii.
Taka zwiększona liczba limfoctów może być wywołana przez różne czynniki, takie jak przebyte ostatnio zakażenie, stosowanie niektórych leków, itd. Nie ma to żadnego praktycznego znaczenia w ocenie Pana zdrowia.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy