Gdzie można poddać się terapii komórkami macierzystymi zniszczonego nerwu wzrokowego?

Witam, poszukuję możliwości terapii komórkami macierzystymi, zniszczonego nerwu wzrokowego. Terapii w Polsce lub w Europie. Szukam terapii dla bardzo bliskiej osoby. Ma bardzo słaby wzrok, choć całkiem go nie stracił. Proszę o informację, gdzie w Polsce lub w Europie można poddać się takiej terapii. Bardzo dziękuję i pozdrawiam

W Polsce nie ma takiej możliwości. Próby leczenia komórkami macierzystymi podejmowane są na całym świecie na myszach. Natomiast słyszałam że w Moskwie ktoś robi. Niestety nie ma udokumentowanych efektów. Inna metodą jest zamontowanie chipa i mikrokamery w US.Pozdrawiam serdecznie