Gęsta, ciemnobrązowa wydzielina z pochwy

Witam. Trzy lub cztery dni przed miesiaczka (lub poczatek miesiaczki) mam normalny bol brzucha jak przy meisiaczkowaniu a zamiast krwi na podpasce mam gesta ciemnobrazowa wydzieline. Czy to cos groznego? Mieszkam zagranica i ne wiem czy moge z tym czekac do marca az pojade na urlop do Polski czy tutaj sie wybrac do lekarza? Z gory dziekuje za odp. Dodam ze mam takie cos juz od ok pol roku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nadżerką czy zaburzeniami hormonalnymi. W przypadku nasilenia dolegliwości konieczna będzie pilna wizyta u lekarza.