Clotrimazolum w ciąży a bezpieczeństwo dziecka

Witam! Mam obawy co do zastosowania globulek Clotrimazolum w ciąży. Jestem w 12. tygodniu ciąży. Mam ciągle nawracającą grzybicę pochwową. Do tej pory lekarz przepisywał mi globulki P***. Na ostatniej wizycie zalecił właśnie Clotrimazolum gsk. Na ulotce wyraźnie jest napisane, iż Clotrimazolum w ciąży nie powinno być stosowane, dokładnie, że nie należy stosować Clotrimazolum w pierwszym trymestrze ciąży. Proszę doradzić, co mam robić? Nie chcę w żaden sposób zaszkodzić dzidzi. Czy Clotrimazolum w ciąży może być stosowane czy jest możliwe, że skutki uboczne stosowania Clotrimazolum w ciąży mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka? Może lekarz się w jakiś sposób pomylił i nie powinien przepisywać mi tych leków albo uznał, że ryzyko jest niewielkie? Ja nie chcę podejmowac ryzyka, nawet najmniejszego... Boję się o dziecko. Proszę o poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Wiam serdecznie.
Lek, który Pani otrzymała od ginekologa nie jest bezwzględnie przeciwwskazany w ciąży. Dopuszcza się jego zastosowanie na wyraźne zlecenie lekarza. Z tego wynika, że ginekolog uważa, że w Pani przypadku ten lek jest najlepszym rozwiązaniem.
Pozdrawiam