Gojenie się rany po szczepieniu niemowlaka

Witam synek 6 miesiecy temu mial robiona szczepionke bcg ( wtedy mial 6 miesiecy, mieszkam w UK i w szpitalu zaraz po urodzenia zabraklo ) teraz konczy 12 miesiecy a miejsce po szczepieniu jest czerwone a na gorze zbiera sie ropka .. Peka zasycha peka zasycha i tak wkolko .. Czy to moze sie tak dlugo goic ? Dodam tez ze myje to normalnie bo tu kazali tak robic... Czy dobrze robie czy raczej nie moczyc tego ?

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej dla pewności pokazac to pediatrze, na podstaiwe samego opisu trudno ocenic zmianę. Prosze ewentualnie wkleic zdjęcie. Czy jest obrzęk, zaczerwienienie, boli? co do mycia proszę postepować wg zaleceń.