Gronkowiec złocisty i wymaz z gardła

Witam, mam pytanie, mam 18 lat i rok temu na wymazie z gardła po dość groźnej chorobie - mononukleozie, wyszedl mi gronkowiec zlocisty metycylino oporny. Mój laryngolog niestety nie leczył tego przez rok, po czym znów dostałam skierowanie na wymaz. Czy jest możliwe aby gronkowiec nieleczony przez rok po prostu nie wyszedł na kolejnych wynikach?

Mononukleozy nie wywołuje gronkowiec złocisty. Jeżeli nie chorujesz to nie przejmuj się gronkowcem. Większość ludzi jest jego noisicielem. Ciesz się ,że już go nie masz. Spoko.