Grypa i biegunka u 11-latki

Corka miala grype?lekarz powiedzial ze to wirus,goraczka,bole miesni pozniej kaszel,wszystko ustapilo ale po paru dniach corka budzi sie o 1w nocy z bolem brzucha i ma biegunke,jaka jest przyczyna,ma 11lat

Witam!
Tak naprawdę trudno powiedzieć, z uwagi na zbyt małą ilość danych. Zwykle jednak przyczyna ostrej biegunki jest infekcyjna (wywołana przez wirusy). Postępowanie niezależnie od rodzaju wirusa jest praktycznie takie samo - nie staramy się hamować biegunki środkami typu Stoperan, dbamy o odpowiednie nawodnienie (dużo poimy, może być woda lub elektrolity dostępne bez recepty w aptece). W razie bardzo nasilonej biegunki, braku możliwości doustnego nawadniania lub złego stanu dziecka wskazana może być hospitalizacja (wystarczy zgłosić się na izbę przyjęć pediatryczną, nie jest wymagane skierowanie).