Guz na głowie a uraz z dzieciństwa

Witam . Bedąc dzieckiem doznałem urazu głowy z rozcięciem .. Rana zagoiła się i została zapomniana .. Oczywiście nie byłem z tym u lekarza .. Teraz mam 21 lat w miejscu uderzenia mam blizne i jakby wklęsłą głowę a kiedy schylam się lub kłade powstaje wielki pukiel z jakimś płynem w środku z roku na rok jest co raz większy .. Wkóńcu zdecydowałem się isc do lekarza .. Czy nie jest już za pózno ? Czy może być to coś poważnego .? Na jakie badania powinienem się przygotować .. ?

Witam serdecznie.
Jeśli zmiana rośnie w powolnym tempie od dzieciństwa i nie powoduje objawów w postaci zawrotów, bólów głowy, nudności czy wymiotów raczej nie ma powodów do niepokoju. Być może jest to krwiak lub torbiel zastoinowa, która nie potrafi się samoistnie ewakuować. Myślę że lekarz prowadzący zaproponuje tk głowy w celu jednoznacznego zweryfikowania charakteru zmiany.