Guz na nadnerczu i torbiel korowa nerki

Witam mam pytanie miałam robiony RM w lipcu 13r i na nerce wyszła torbiel korowa 20mm i nic więcej badanie bez kontrastu,w grudniu miałam TK z kontrastem klatki piersiowej i wynik brzmi:Hypodensyjny guz na lewym nadnerczu(22x16mm)i taki sam morfologicznie na prawym (16x9mm),torbiel korowa nerki lewej 27,9mm ,oraz pogrubienie ścian oskrzeli segmentowych i płatowych.Moje pytanie czy ta torbiel i guzy nadnerczy mogą być ze sobą powiązane(czy to może być zmiana nowotworowa na nerkach i nadnerczach

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany występujące na nadnerczach najpewniej nie mają związku z torbielą korową nerki. Zmiana na nadnerczach teoretycznie może mieć etiologię nowotworową. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.