Guzy na nerkach a wynik badania
Proszę o pomoc Tata we wrześniu trafił do szpitala na oddział kardiologiczny z ogólnym osłabieniem (dodam, że jest po bajpasach w 2009r.). Leżał w szpitalu 3 tygodnie i stwierdzono guzy na nerkach, zwłaszcza na nerce prawej, po rezonansie. Dzisiaj odebrałam wynik jednak wizyta dopiero 23.11. Czy ktoś może mi pomóc go odczytać. Opis Makroskopowy:4 bioptaty do 2 cm. Rozpoznanie histopatologiczne: nerka prawa 1538100-1538101: Naphritis purulenta chronica partim granulomatosa (tbc?) Bardzo dziękuję

MĘŻCZYZNA, 71 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Wynik histopatologiczny wskazuje na przewlekły ropny stan zapalny nerki częściowo ziarninowe z podejrzeniem gruźlicy. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie lub do lekarza rodzinnego.