Hipercholesterolemia i nieprawidłowe wartości biochemicznych wyników wydolności wątroby

Po komisji lekarskiej stwierdzono u mnie: hipercholesterolemię oraz nieprawidłowe wartości biochemicznych wyników wydolności wątroby. Jedyne wyniki odbiegające od normy to: HGB 17,3 g/DL (13,7-16,7) HCT 50,2 % (40,5-49,7) Potas 3,6 mmol/l (3,7-5,6) ALT 45,7 U/l (15-45) Cholesterol 5,7 mmol/l (3-5) Podczas gdy kilka miesięcy wczesniej na innej komisji nic nie stwierdzono. Czy powinienem odwoływać się od tego orzeczenia lekarskiego. Nadmienię, że jestem żołnierzem i orzeczenia są dla mnie ważne.

WItam,
nie widzę w badaniach nic niepokojącego.
Podwyższone stężenie Hgb i HCT najprawdopodobniej świadczy o odwodnieniu. Proszę powtórzyć badanie, a przed pobraniem wypić rano 2 szklanki czystej wody.
Aktywność ALT jest prawidłowa.
Jeżeli chodzi o cholesterol - nie oceniamy wyniku cholesterolu całkowitego. Należy wykonać cały lipidogram - frakcje cholesterolu i dopiero wtedy oceniać wyniki.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej