Hypoechogenna kragła przestrzeń w obrębie mięśnia macicy

Na USG uwidocznila się hypoechogenna kragła przestrzeń o wymiarach 1,49x0,9 cm w obrębie mięśnia macicy na granicy pieśni i trzonu. Ciąża wykluczona. Naczynia? Torbieli Nabotha? Co to może być?

Lokalizacja zmiany może sugerować iż jest to torbiel Nabotha. Rzomiary tych torbieli potrafia być dość duże. Natomiast nie napisała Pani o lokalizacji zmiany względem kanału szyjki czy jamy macicy. Torbiele Nabotha wystepują blisko kanału szyjki, zazwyczaj są liczne. Ognisko "hypoechogenne" w macicy może też oznaczać ognisko adenomiozy, mięśniak macicy (ciążę Pani wykluczyła...). Interpretacja obrazów uzyskanych badaniem USG jest wysoce subiektywna - zalezy od doświadczenia lekarza, sprzętu jakim dysponuje a także warunków anatmicznyc osoby badanej (u otyłych osób inaczej propagują utradźwięki niż u szczupłych). Wniosek - o ostateczna interpretacje wyniku powinna się Pani zwrócić do lekarza wykonujacego badanie