Ile razy można wycinać endometriozę?

witam serdecznie miałam już dwukrotnie wycinaną endometriozę która umiejscowiła się w bliźnie po cięciu cesarskim i po raz kolejny guz endometriozy odrósł po mimo tego że zaraz po zabiegu zaszłam w ciąże i lekarze gwarantowali że po porodzie endometrioza juz sie nie pojawi . Czy to oznacza że nie można jej skutecznie się pozbyć czy mam endometriozę wycinać w nieskończoność . Chciałabym również wiedzieć ile razy można wycinać endometriozę naruszając za każdym razem bliznę po cieciu cesarskim

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zmiana jest duża lub jest przyczyną objawów, konieczne może być kolejne wycięcie zmiany. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.