Interakcje lekowe pomiędzy Cyclophosphoramidem a Uromitexanem

Czyzawsze przy Cyclophosphoramidu 1146 mg należy podać Uromitexan

Witam serdecznie. Uromitexan jest wskazany do stosowania jako środek profilaktyczny, obniżający częstość występowania krwotocznego zapalenia pęcherza moczowego wywołanego podawaniem cyklofosfamidu. W przypadku stosowania cyklofosfamidu Uromitexan należy zawsze podawać w dawkach przekraczających 10 mg/kg mc.