Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja cukru i insuliny

Dzień dobry. moje wyniki: glukoza na czczo: 75 mg/dl po godzinie: 118 mg/dl po dwóch godzinach: 64 mg/dl insulina na czczo: 7,51 ulU/ml przy normie 2,6-24,9 ulU/ml po godzinie : 156,7 ulU/ml po dwóch godzinach : 33,39 ulU/ml Może pomoże mi Pan przy interpretacji tych wyników ,bo wizyte u endokrynologa mam dopiero za miesiąc?Dodam ,że mam PCOS.
ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
na podstawie doustnej próby obciążenia glukozą można u Pani stwierdzić prawidłową reakcję organizmu i wykluczyć cukrzycę. Wartość glukozy po obciążeniu znajduje się w dolnej granicy normy.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam, o ile stężenie glukozy w teście jest w granicach normy, o tyle stężenie insuliny już nie. Należy zmodyfikować Pani dietę, by nie stymulować dodatkowo trzustki do produkcji nadmiernej ilości insuliny po posiłkach. Zalecam konsultację dietetyczną.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy