Interpretacja morfologii krwi

Mam pytanie. Co mi dolega z morfologii krwii Leukocyty 8,3 tys/µl, Erytrocyty 4,49 mln/µl, Hemoglobina 11,6 g/dl, Hematokryt 37%, MCV 82 fl, MCH 26pg, MCHC 31,4g/dl, Płytki krwi 344 tys/µl, RDW-CV15,2 %, PDW 11,9 fl, MPV 10,4 fl, P-LCR 28,6%, Neutrofile 5,36 tys/µl, Limfocyty 1,75 tys/µl, Monocyty 1,07 tys/µl, Eozynofile 0,06 tys/µl, Bazofile 0,1 tys/µl, Neutrofile 64,5 %, Limfocyty 21,1 %, Monocyty12,9%, Eozynofile 0,7 %, , Bazofile 0,7 % ,WczesniejszaOdpNiepomogla

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku istotną nieprawidłowość stanowi tylko niewielkie podwyższenie odsetka monocytów. Ze względu na to odchylenie konieczne jest zestawienie wyniku badania ze Pani/Pana stanem klinicznym. Koniecznie proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Być może wskazane będzie także poszerzenie diagnostyki, tj. ocena parametrów stanu zapalnego oraz wykonanie ręcznego rozmazu krwi.