Interpretacja opisu badania EEG głowy

Szanowni Państwo! Mam prośbę o interpretację następującego opisu badania EEG głowy mojej mamy (74 lata, osoba cierpiąca od lat na bezsenność i myślę, że depresję): Opis EEG W zapisie widoczna jest czynność fal alfa 10-11c/s o amplitudzie do 50uV reagująca na otwieranie oczu. Zarówno w zapisie spoczynkowym jak i w czasie Hw i Fs w odprowadzeniach z lewej okolicy czołowo-skroniowej obserwuje się wyładowania fal ostrych i długie ++++++++++++ Zapis o zamianach patologicznych zlokalizowanych w lewej okolicy czołowo-skroniowej. Konieczna dalsza diagnostyka. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam! Badanie elektroencefalograficzne (EEG) jak każde badanie dodatkowe powinno być rozpatrywane wraz z całością obrazu klinicznego (wywiad, badanie fizykalne). Biorąc pod uwagę sam opis badania i krótki wywiad, interpretacja może nie być wystarczająco szczegółowa. Wykonane badanie uwidoczniło zmiany, które świadczą o patologii w obrębie mózgu. Fale ostre zazwyczaj są typowe dla padaczki i określane są jako wyładowania padaczkopodobne. Czasami takie zmiany stwierdza się u osób bez padaczki i w tej lokalizacji mogą być związane np. z migreną lub guzem mózgu. Dlatego w opisanej sytuacji wydaje się być wskazane wykonanie badania obrazowego np. TK głowy z kontrastem. Proponuję skonsultować problem z neurologiem, który przeprowadzi badanie neurologiczne i zadecyduje o dalszej diagnostyce. Pozdrawiam serdecznie!