Interpretacja rozpoznania badania histopatologicznego pęcherza moczowego

Proszę o interpretacje wyników badań. Urocystitis chronica polyposa-C [ M-8120/1] Hyperplasia nodularis-DE [M-72030] Urocystitis chronica cum metaplasia plana urothelii - J [8120/1] Carcinima uretheliale low grade invasivum cum metaplasia plana focalis K [M-8120/3] Status narmalis OP [M-001] Inflammatio chronica cum proliferatione et metaplasia plana urothelii -AL Fragment stercza z cewką moczową i przewlekłymi naciekami zapalnymi. Urotelium z ognskową metaplazją płaskonabłonkową -B Inflammatio chronica cum proliferatione et dysplasia urothelii focali -F Utkania nowotworowego nie znaleziono -GH Infiltratio muscularis propriae -K Periappendicitis reactiva -MN Pęcherz moczowy i stercz; fr.9x8x6 cm.,w dolnej części pęcherza owrzodziały naciek około 3x2x2cm. A-nacieczony obszar. B-reszta zmiany-prawdopodobnie przycewkowo C-pozostała ściana pęcherza - o pofałdowanej śluzówce D-płat I prostaty o budowie guzkowej E-płat II F-część przycewkowa G-nasieniowód i pęcherzyki str.I H-j.w strona II J-kulisty fr. zmienionej ściany pęcherza? K-cewka moczowa cz. proksymalna-pasmowaty poszerzony fr.szarawy L-cześć dystalna cewki - ujście wyrostek robaczkowy dł.4,5cm. cienki M-połowa N-koniec - końcówki moczowodu; 2 fragmenty O-I fr. P-II fr. Wyniki pooper., okolica: pęcherz moczowy,stercz Proszę o interpretację w/w wyników w związku z koniecznością podjęcia decyzji o poddaniu się dalszemu leczeniu, jakie dalsze leczenie należy zastosować w takim przypadku. Z poważaniem R. B.

Witam! Poniżej przetłumaczę rozpoznania z badania histopatologicznego. Urocystitis chronica polyposa-C [ M-8120/1] - polipowate zapalenie pęcherza moczowego; Hyperplasia nodularis-DE [M-72030] - rozrost węzłowy; Urocystitis chronica cum metaplasia plana urothelii - J [8120/1] - przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego z metaplazja płaskonabłonkową nabłonka pęcherza moczowego; Carcinima uretheliale low grade invasivum cum metaplasia plana focalis K [M-8120/3] - rak z nabłonka urotelialnego inwazyjny małego stopnia z ogniskową metaplazja płaskonabłonkową; Status narmalis OP [M-001] - stan prawidłowy; Inflammatio chronica cum proliferatione et metaplasia plana urothelii -AL - przewlekłe zapalenie z proliferacją i płaskonabłonkową metaplazją urotelium (nabłonka pęcherza moczowego); Fragment stercza z cewką moczową i przewlekłymi naciekami zapalnymi. Urotelium z ognskową metaplazją płaskonabłonkową -B- Inflammatio chronica cum proliferatione et dysplasia urothelii focali -F - przewlekłe zapalenie z proliferacją i ogniskową dysplazją urothelium; Utkania nowotworowego nie znaleziono -GH Infiltratio muscularis propriae -K - nacieczenie błony mięśniowej właściwej; Periappendicitis reactiva -MN - raeaktywne zapalenie tkanki okołowyrostkowej. Litery przy każdym rozwiązaniu odnoszą się do odpowiednich fragmentów tkanek, opisanych tymi literami poniżej rozpoznań histopatologicznych. Wśród nich najważniejsze jest histopatologiczne potwierdzenie inwazyjnego raka pecherza moczowego. wyniki należy skonsultować z urologiem i z nim uzgodnić sposób leczenia. Jako iż mam dostęp jedynie do wyrywkowych informacji nie jestem osobą upoważnioną do jego planowania ani nawet doradzania w tej sprawie. Pozdrawiam