Interpretacja wyników badań 7-letniego dziecka

Moja córka od tygodnia cierpi na znaczne powiększenie węzłów chłonnych. Węzły powiększone są najbardziej po stronie lewej, to jest za uchem, pod pachą i w pachwinie. Lekarz zlecił morfologię i ob, o to wyniki: WBC-7,3, RBC-4,07, HGB-11,9, HCT-32,7, PLT-338, PCT-257, MCV-80, MCH-29,1, MCHC-36,2, RDW-11,9, MPV-7,6, PDW-15,2, LYM -54,7, MON-5,0, GRA-40,3, OB-20.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Przedstawione wyniki wskazują na niedokrwistość. Ponadto podwyższony  jest odsetek limfocytów oraz przyspieszone OB. Wraz z opisanymi objawami może to świadczyć o zakażeniu, jednak konieczna jest wizyta lekarska, gdyż rozpoznanie można stawiać jedynie po zebraniu dokładnego wywiadu oraz badaniu fizykalnym dziecka. Być może konieczne będą badania dodatkowe.

Pozdrawiam serdecznie