Interpretacja wyników badań 7-letniego dziecka

Moja córka od tygodnia cierpi na znaczne powiększenie węzłów chłonnych. Węzły powiększone są najbardziej po stronie lewej, to jest za uchem, pod pachą i w pachwinie. Lekarz zlecił morfologię i ob, o to wyniki: WBC-7,3, RBC-4,07, HGB-11,9, HCT-32,7, PLT-338, PCT-257, MCV-80, MCH-29,1, MCHC-36,2, RDW-11,9, MPV-7,6, PDW-15,2, LYM -54,7, MON-5,0, GRA-40,3, OB-20.
KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Przedstawione wyniki wskazują na niedokrwistość. Ponadto podwyższony  jest odsetek limfocytów oraz przyspieszone OB. Wraz z opisanymi objawami może to świadczyć o zakażeniu, jednak konieczna jest wizyta lekarska, gdyż rozpoznanie można stawiać jedynie po zebraniu dokładnego wywiadu oraz badaniu fizykalnym dziecka. Być może konieczne będą badania dodatkowe.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty