Interpretacja wyników badań limfocytów i neutrofilii

Witam! Czy mogę prosić o interpretację wyników badań: limfocyty %:48 (norma 20-45), neutrofile #:2,10 tys/ul (norma 2,50-7,00). Poza tym pozostałe parametry są w normie. Badania wykonał mój mąż profilaktycznie ze względu na przewlekłe przemęczenie zaobserwowane przeze mnie. Mąż ma 28 lat.

Witam! Właściwa interpretacja wymaga przedstawienia pełnego wyniku. Najważniejszymi parametrami są stężenia bezwzględne, odsetki są mniej istotne. W pytaniu wskazano na obniżoną liczbę bezwzględną neutrofilów - co prawda nieznacznie - lecz tendencja jest niepokojąca, zważywszy na opisane objawy u męża. Istotna jest liczba wszystkich leukocytów oraz limfocytów - rozumiem iż mieszczą się w zakresie wartości referencyjnych, ale w tej sytuacji ma znaczenie czy oscylują bliżej dolnej czy górnej granicy. Istotne są również parametry pozostałych elementów morfotycznych krwi - erytrocytów i płytek krwi. Dopiero całość obrazu może wskazywać na powagę sytuacji. Wynik należy więc pokazać lekarzowi rodzinnemu, który będzie miał wgląd w poprzednie wyniki badań-dzięki temu zdecyduje czy badanie należy powtórzyć, czy wskazana jest konsultacja hematologiczna. Pozdrawiam