Interpretacja wyników badania FSH, LH, estradiolu

Kobieta 48 lat Proszę o interpretację wyników: FSH 7,46 mlU/ml, LH 18,23 mlU/ml, Estradiol 757,90 pg/ml, CA-125 25,06 U/ml. Co oznacza tak wysoki estradiol?

Poziom E2 zmienia się u kobiet w zależności od fazy cyklu. Jeśli badanie było robione w I fc to poziom estradiolu u Pani jest w normie i świadczy o tym, że jajniki "pracują" prawidłowo. Podwyższony poziom E2 może jednak również wystąpić w przypadku obećności guza jajnika wydzielającego E2 np ziarniszczaka. Dlatego konieczna jest ocena jajników w USG.
Pozdrawiam