Interpretacja wyników badania krwi u dziecka

Witam, dziś odebrałem wyniki mojego synka - ma 2 latka i 2 miesiące: hematologia: ob 5,0 morfologia krwi: WBC 7,5, LYMPH% 51,8, MONO% 5,8, GRA% 42,4, LYMPH 3,8, MONO 0,4, GRA 3,3, RBC 4,66, HGB 12,3, HCT 36,1, MCV 77, MCH 26,4, MCHC 34,2, RDW 11,7, PLT 281, PDW 12,8, MPV 7, PCT 0,196. Rozmaz mikroskopowy: podzielone 36,0, kwasochłonne 1,0, limfocyty 59,0, monocyty 4,0, RBC - PRAWIDŁOWE, PLT - PRAWIDŁOWE, TSH 3, GEN 2,59, ŻELAZO 136. Proszę o interpretację, bo trochę się denerwuję, wizytę u lekarza mam dopiero za parę dni.

Witam!

Załączony wynik badania nie sugeruje żadnych nieprawidłowości. Ogólnie wszystkie wartości mieszczą się w granicach normy dla dziecka 2-letniego. Na przyszłość podczas przesyłania wyników badań opisać przyczynę badania oraz opisać ewentualne dolegliwości. Bardzo ważne jest również podanie wartości referencyjnych dla danego laboratorium, gdyż mogą być one nieco inne niż powszechnie przyjmowana norma (są to małe odchylenia). Pozdrawiam serdecznie!