Interpretacja wyników hormonów tarczycy i USG tarczycy
Witam, czy moge prosic o interpretacje wynikow? kobieta lat 25. Wyniki z 18 maja 2015: tsh 3,46 N(0,25-3,0) ft3 4,98 N(4,0-8,3) ft4 17,06 N(9,0-20,0) wyniki z 17 czerwca 2015: tsh 2,98 N(0,25-3,0) ft3 4,90 N(4,0-8,3) ft4 15,28 N(9,0-20,0) wyniki z 25 wrzesnia 2015: tsh 4,48 N(0,25-3,0) ft3 4,48 N(4,0-8,3) ft4 15,79 N(9,0-20,0) usg tarrczycy z czerwca: tarczyca polozona typowo o wymiarach PL 12mmx34mmx13mm PP10mmx33mmx13mm ciesn 2mm struktura i echogenicznosc miazszu jednorodna prawidlowa

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Ma Pani dość małą tarczycę. Podwyższone stężenie TSH przy prawidłowych FT3 i FT świadczy o subklinicznej niedoczynności tarczycy. Proszę udać się do endokrynologa, który zaleci Pani dalsze postępowania i jeśli ma Pani objawy niedoczynności tarczycy lub planuje Pani ciążę- wówczas zaleci Pani odpowiednie leczenie. Średnie stężenie TSH w Pani grupie wiekowej wynosi ok. 1,5. Warto, aby przynajmniej wynosiło < 2,5.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz