Interpretacja wyników krwi i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Proszę o interpretację wyników krwi.Jaka może być przyczyna tych wahań? Erytrocyty 6,12 Hematokryt-50,20 MCH-25,50 MCHC-31 Płytki krwi-414 Dodam, że reszta parametrów mieści się w normie. Czy stosowanie plastrów antykoncepcyjnych mogło negatywnie wpłynąć na wyniki czy raczej nie ma to znaczenia (próby wątrobowe również w normie).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań nieznacznie odbiegają od normy i mogą być spowodowane np. odwodnieniem. Wskazane jest ponowne wykonanie badań za 2-3 tygodnie.